KŘESŤANSTVÍ   |    EVOLUCE   |    HISTORIE   |    PEKLO   |    ODKAZY   |    O NÁS

Hledal jsem Alláha, našel Ježíše: Zbožný muslim se setkává s křesťanstvím

originální název: Seeking Allah, Finding Jesus: A Devout Muslim Encounters Christianity
autor: Nabeel Qureshi
žánr: Životopis / svědectví
rok vydání v ČJ: 2017
nakladatelství: Biblion
hodnocení:

Nabeel Qureshi byl pákistánským muslimem, který žil ve Spojených Státech. Vystudoval medicínu a během svých studií na vysoké škole se setkal s vydaným křesťanem Davidem. Vznikl mezi nimi dialog a Nabeel ve snaze vyvrátit křesťanství a obhájit islám začal opravdu hluboce studovat fakta o Koránu, Mohamedovi i o Novém zákoně a Ježíši Kristu. Zjistil, že žije v líbivé iluzi o nádheře islámu, kterou přijal od svých rodičů, ale která neodpovídá realitě toho, co lze o Mohamedovi a o neomylnosti Koránu zjistit. Opravdu chtěl nalézt Boha, ať už je to kdokoliv. Jeho hledání ho nakonec dovedlo k Ježíši Kristu.

Kniha je čtivá a zároveň plná faktů. Je to taková mini učebnice o islámu, Koránu a o tom, jak se muslimové dívají na křesťanskou víru a západní svět. Je u ní i krátký doslov, kde se k tématům vyjadřují různí odborníci. Není to jen příběh, ale studijní materiál, díky kterému si můžete udělat obrázek o islámské víře.

Nabeel uvěřil v Krista jako student, rozhodl se nevěnovat medicíně, ale stal se z něj řečník na danou problematiku a dál se vzdělával v tomto oboru. Dvanáct let žil jako křesťan a napsal tři knihy. Zemřel ve věku 34 let na rakovinu, jeho dceři byly pouhé dva roky. Za svůj krátký život ale stihl zanechat působivý odkaz.

ZPĚT +